Instagram Şifremi Unuttum, E-Postamı Bilmiyorum [Çözüm Yolu]

Merhaba sevgili okurlar, bu yazımızda sizlere birçok kişinin sorun yaşadığı, çözümünü bulmakta zorlandığı instagram şifremi unuttum, epostamı bilmiyorum gibi konularda işinize yarayacak bilgilerin olduğu bir yazı hazırladık. Umarız faydalı olur.

 

Instagram Şifremi Unuttum

Bu başlık altında, Instagram şifresini unutan ancak e-posta bilgisine sahip olanlar için yazalım istedik. Hesabınızı eposta üzerinden kurtarmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle bir telefon veya bilgisayar üzerinden instagram.com adresine gidin.
 • Sonra hızlıca https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ buraya girin.
 • Çıkan sayfada e-posta adresinizi girdikten sonra giriş bağlantısı bağlantısı gönder butonuna tıklayın.
 • Şifrenizi sıfırlamak için gerekli bağlantı e-posta adresinize gelecektir.

Instagram Şifremi Unuttum ve E-Postamı Bilmiyorum

Burda şöyle bir sorun var, pek çok kişi hem şifresini hem e-posta adresini hatırlamıyor. Instagram, e-posta adresinizi unutmanız durumunda hesabınızı geri verememekte. Biz yinede bazı yolları deneyerek e-posta adresimizi bulup, sonrasında hesabımıza erişimimizi geri alacağız.

1. Yöntem

Bu yöntemde e-posta adresinin tahmin edilmesi amaçlanıyor. Bu yüzden e-posta adresinizi daha önceden bilmeniz ve sonrasında unutmanız durumunda işinize yarayacaktır. İşlem sonunda mail adresinizi çağrıştırıcak bilgiler belirecektir.

 • Yine bir telefon veya bilgisayar üzerinden https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresine girin. Resimde olduğu gibi bir ekran gelecektir.Instagram E-Postamı Bilmiyorum - Şifremi Unuttum
 • "Forb.net" yazan alana kendi hesabınızın kullanıcı adını yazın, kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız tanıdığınız bir arkadaşınızın takip ettiği kişilerden hesabınızı bulup kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz.
 • Daha sonra "Giriş Bağlantısı Gönder" butonuna basın. Bastıktan sonra ekranınızda bunun gibi bir uyarı belirecektir:
 • Tam bu kısımda yapmanız gereken şey, ekranda beliren uyarı alanındaki o*******[email protected] (sizde farklı görünecektir) hesabının ne olduğunu tahmin etmek. Hesabınızı oluştururken bir e-posta adresi girdiyseniz ve hatırlamıyor/unuttuysanız bu işlem sonrasında göreceğiniz bir kısmı yıldızlı e-posta adresi mutlaka işinize yarayacaktır.

2. Yöntem

Bu yöntemin çalışması için daha önce Facebook hesabınızı Instagram'a bağlamış olmanız gerekiyor. Genelde Instagram hesapları farkında olmasada Facebook'a bağlı olabiliyor. Bu nedenle Instagram hesabınızı Facebook'a bağladığınızı hatırlamıyorsanız, bağlı olma ihtimali üzerinde durup yinede bu yöntemi denemeniz faydalı olacaktır.

 • Telefonunuzdan, Facebook uygulamasına girin.
 • Facebook uygulamasında menüde yer alan Instagram butonuna basın, ardından Instagrama otomatik olarak giriş yapacaktır.
 • Giriş sonrasında, hesap ayarlarına giderek mevcut e-postanızı yeni bir e-posta ile değiştirin ve şifrenizi sıfırlayın.