Instagram Şekilli Yazı Tipleri

Hemen hemen her kullanıcı Instagram uygulamasında benzersiz bir profil oluşturmaya çalışır ve bunu yapmak için her türlü yolu kullanabilir. Profillerini sadece siyah beyaz fotoğraflarla dolduran, sadece belirli günlerde fotoğraf yayınlayan, şiirlerini açıklamalarda yazan ve tek bir şeyi paylaşan birçok farklı Instagram hesabı var. Böylesine şık ve özverili hesapların biyografilerinde isimlerini ya da açıklamalarını farklı yazı stilleri ile yazılarına yazmaları oldukça olası. Her kullanıcı biyografisini veya açıklamasını farklı yazı tipleriyle yazabilir. Bunun için sadece kullanılan cihazın modeli önemlidir. Bu, eski model cihazlarda mümkün olmayabilir veya yeni model bir cihazda yapıldığında eski model bir cihazda görüntülenmeyebilir. Bunun için en basit çözüm, cihazın en son Instagram uygulaması sürümüne uygun olup olmadığını bilmektir. Versiyona uygun bir cihaz kullanılması durumunda bu yazı stillerini denemek mümkündür.

Instagram'da Şekilli Yazılar Nereye Yazılabilir?

Instagram yaz yazımına dayalı bir uygulama olmadığı için yazım için çok fazla alan bulunmamakla birlikte paylaşılan gönderilerin altındaki açıklama bölümünde ve Instagram biyografi bölümünde yazılar yazmak mümkündür. Kişiselleştirilmiş hesaplar her zaman daha dikkat çekici olduğu için bu bölümlerde genellikle betikler tercih edilir. Şekilli harflerle oluşturulan isimler, farklı yazı tarzlarından oluşan açıklama bölümleri, şekilli Instagram biyo makaleleri ve şekilli takma adlar gibi birçok yeni yazı stiliyle kişiselleştirilmiş bir hesaba sahip olmak mümkün.

Instagram, stilize yazıya herhangi bir kural koymamış veya eklenti eklememiş olsa da, yapılması oldukça kolaydır. Bu şekilde yazmak için bir asistana ihtiyaç vardır. Çeşitli uygulamalar yardımıyla kolaylıkla metin yazmak ve kişiselleştirilmiş bir Instagram profiline sahip olmak da mümkün. 

Instagram Uygulamasında Şekilli Yazı Nasıl Yazılır?

Instagram'da şekilli yazılar yazmak isteyenler için yapılması gerekenler oldukça basit. Bu fontlar sadece biyografilerde ve açıklamalarda kullanılabildiği için Instagram'ın kendi başına bir destekçisi yok ama çeşitli uygulamalar Instagram'ın portföyüne biraz katıyor. Yazma stilini değiştirmek için ne yapmalıyım?

  • Öncelikle Instagram yazı tiplerini içeren uygulamalara ve yardımcılara bir göz atmalısınız. Cihaza indirmeden önce en kaliteli ve güvenilir uygulamanın yorumlarını okumak çok önemlidir. Tüm cihazlarla uyumlu olmayan yazı tipi stilleri içeren uygulamaların kullanımı iyi çalışmaz.
  • Her cihaza uyumlu fontlar içeren bir uygulama bulduktan sonra bu uygulamayı indirip girerek yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Instagram biyografisinde veya paylaşımın altında yazılacak açıklamalar bu uygulamalarda yazılır ve düzenlenir ve uygulama içerisinde biçimleri belirlenir.
  • Uygulamada yazılan şekilli metinler kopyalanarak istenilen alana yapıştırılabilir.

Gördüğünüz gibi oldukça kolay olan bu kişiselleştirme araçları birçok kişinin kullandığı bir eklentidir. Profilini kişiselleştirmek ve farklılaştırmak isteyenlerin bu tür yolları denemesi mümkün.

Kullanacağımız site: bit.ly/3njBc5r  bu sitede 30 karakter sığacak şekilde adınızı değişik ve gösterişli şekillerle yazabilirsiniz.

 

Instagram Paylaşımları Yapaken Yazı Tipi Değiştirilebilir Mi?

Instagram paylaşımları yaparken, istemeniz durumunda yazı tiplerini değiştirmeniz ve farklı yazı tiplerinde açıklamalar eklemeniz mümkündür.

Farklı Yazı Tipleri Kullanmak Ücretli Midir?

Farklı yazı tipleri kullanmak hiçbir şekilde ödenmiyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Farklı Yazı Tipleri Nasıl Kullanılır?

Farklı yazı tipleri nelerdir ve bunlar nasıl kullanılırla ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, yukarıda sizler için oluşturmuş olduğumuz blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Farklı Yazı Tipi Kullanmak Etkileşim Sağlar mı?

Farklı yazı tipleri kullanmak direkt olarak etkileşim sağlamaz. Ancak gönderilerinizin daha fazla dikkat çekmesine yardımcı olabilir.

Paylaşım Saatleri Önemli mi?

Instagram paylaşımlarınızı, en çok kullanım gerçekleşen saatler içerisinde yapmanız sizlere daha çok etkileşim kazandıracaktır.

Instagram Hikayeleri Kaç Saat Süre İle Profilde Kalır?

Instagram hikayeleriniz en fazla 24 saat süre ile profillerinizde kalmaktadır.