Instagram için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Eskiden sadece güzel fotoğrafları görmek ve paylaşmak için kullandığımız Instagram, artık alışveriş, magazin ve birçok farklı konuda paylaşımların yapıldığı büyük bir sosyal medya platformu haline geldi. Haziran 2018 verilerine göre 1 milyar kullanıcı sınırını aşan Instagram'da faaliyet gösteren işletme hesaplarının sayısı 25 milyondur ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bu rakamlar ve artışın miktarı rekabeti de beraberinde getirdi. Artan rekabetle birlikte daha iyi fotoğraflar paylaşmak isteyenler farklı şeyler aradı ve Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları devreye girdi.

 

Ücretsiz Kullanabileceğiniz 7 Farklı Fotoğraf Düzenleyicisi

1- Snapseed

Google tarafından geliştirilen snapseed güçlü ve kullanıcı dostu bir uygulamadır. Android ve IOS uyumlu, snapseed android işletim sistemindeki en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olarak kabul edilir. En büyük avantajı seçici ve fırça düzenleme araçlarıdır. Bu araçlar, bir görüntünün tamamı yerine yalnızca belirli bölümlerini düzenlemenize olanak tanır. Örneğin, bir nesne aşırı pozlanmışsa, o nesneyi seçerek o nesnenin pozunu değiştirmenize olanak tanır ve görüntünün geri kalanı aynı kalır. Snapseed ayrıca çeşitli filtreler ve gelişmiş araçlar içerir. Fotoğraf düzenlemeniz bittiğinde, dışa aktarma seçeneklerinden birini veya Instagram'da paylaşma seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

2- A Color Story

A Color Story uygulaması, fotoğraf düzenlemleri için çeşitli filtre ve araçlar içerir. Hemen hemen tüm özellikler ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak bazı filtreler ücretlidir. Giriş bilgilerinizle Instagram hesabınızı doğrudan A Color Story'ye bağlayabilirsiniz. Ayrıca “kıvrım” ve “renk tonunu ortala” gibi diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarında olmayan kendine özgü araçlara sahiptir.

3- VSCO

VSCO, fotoğraflarınızı içende bulunan araçlarla düzenleyip instagram'a ya da diğer platformlara atmanızı sağlayan popüler bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. VSCO'yu diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından ayıran en temel özelliği kendine ait fotoğraf paylaşım platformuna sahip olmasıdır. VSCO, yüzlerce filtre ve düzinelerce ayar aracı içerir. Ayrıca daha önce yaptığınız fotoğraf düzenleme adımlarını kaydetmenize ve daha sonra istediğiniz zaman kullanmanıza olanak tanır. Neredeyse tüm araçların ücretsiz olduğu VSCO'da, bazı araçların kullanımı için ücret ödemeniz gerekiyor. VSCO'nun en büyük dezavantajı, uygulamayı kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmesidir.

4- Adobe Photoshop Express

Uygulamayı diğer rakiplerinden ayıran en benzersiz özelliği, düzenlenmiş görüntünün dışa aktarımı sırasında, dışa aktarma boyutunu seçme yeteneğidir. Bu özellik, kalite ve çözünürlüğün korunması açısından fotoğrafları farklı platformlarda kullanmanızda size büyük esneklik sağlar. Filtreler, geliştirme araçları ve kolaj oluşturma dahil olmak üzere çok çeşitli araçlara sahiptir.

Belirli özellikler dışında hepsi ücretsizdir. Kullanmak için google, facebook veya adobe hesabı ile oturum açmanız gerekir.

5- Pixlr

Kolajlar oluşturmanın yanında ilginç filtreler kullanmakla kalmayıp aynı zamanda çıkartmalar ve çerçeveler gibi eğlenceli araçları da içinde barındırmaktadır. Ayrıca çift pozlama ve bindirme özelliklerine sahiptir. Fırça düzenleme araçlarına sahip olmasına rağmen, snapseed kadar ücretsiz düzenleme sunmaz. Ayrıca otomatik düzeltme, keskinleştirme ve diğer birçok geleneksel düzenleme aracını içerir.

6- FaceTune

FaceTune özellikle çektiğiniz selfie'ler için üretilmiş bir uygulamadır. Uygulamada yüzünüzü güzelleştirmek için birçok özellik bulunmaktadır. Kusursuz bir cilt oluşturmanıza, yüz lekelerini gidermenize, yüzünüzü yeniden şekillendirmenize ve yeniden boyutlandırmanıza, fotoğraf arka planını değiştirmenize vb.

7- Venngage

DiDiğer fotoğraf uygulamalarından farklı olarak, birden fazla fotoğraftan kolaj yapmanızı sağlayan venngage, birçok kolaj şablonu içerir. Instagram'da paylaştığınız fotoğrafları bir araya getirmek veya çektiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınızla birleştirmek gibi her türlü kolaj işleminde kullanabileceğiniz Venngage, belirli özellikler dışında tamamen ücretsizdir.

 

Instagram fotoğraf düzenlemesi uygulaması nedir, ne işe yarar?

Fotoğraf düzenleme uygulamaları, Instagram içerisinde paylaşmak istediğiniz görselleri kırpmanıza, birleştirmenize, efektler ve çeşitli filtreler eklemenizi sağlamaktadır.

Instagram fotoğraf düzenleme nasıl yapılır?

Instagram fotoğraf düzenleme için uygulamalardan faydalanabilir, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolay bir şekilde fotoğraflarınızın renklerini ve boyutlarını değiştirebilirsiniz.

Ücretsiz Instagtam fotoğraf düzenlenme uygulamaları nelerdir?

Snapseed, A Color Story, VSCO, Adobe Photoshop Express ve Pixlr uygulamalarını Instagram'da paylaşağınız fotoğraflar için kullanabilirsiniz.

Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları hesabıma zarar verir mi?

Instagram şifrenizi ve özel bilgilerinizi hiçbir uygulama ya da program ile paylaşmayınız.

Instagram'da eski bir fotoğrafı nasıl düzenleyebilirim?

Instagramda eski bir fotoğrafı silmek yerine arşivleyebilirsiniz, arşivlediğiniz fotoğrafın üstüne tıklayarak gönderilerinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Instagramda düzenlediğim fotoğrafları yükleyemiyorum ne yapmam lazım?

Öncelikle aktif internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin ve tekrar paylaşmayı deneyin. Sorun çözülmezse hafızanız dolu olabilir. Hafızanızı sıfırladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve yüklemeyi deneyin sorun çözülecektir.