Instagram Hikaye Paylaşamama Sorunu Çözüm

Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu genellikle güncellemeler sonrası ortaya çıkar ancak Instagram’da pek çok sebebe bağlı olarak hikaye paylaşılmaması sorunu yaşanabilir. Hikaye paylaşılamadığı zaman bunun sebepleri farklı olabilir. Örneğin aktif internet bağlantısı olmaması bu sebeplerden yalnızca biridir. Hikaye paylaşamamanın temel nedeni internet bağlantısının eksik ya da kesik olmasıdır.

Hikaye paylaşamama sorunu genellikle kameranın siyah ekran olarak kalması şeklinde kendini gösterir ve story çekilemez ya da yüklenemez. Durum böyle olduğunda çeşitli sebeplerden story çekilemiyor ya da yüklenemiyor olabilir. Ekran siyah olarak kalıyor ise aşağıda yollar denenebilir. Bu şekilde hata veren Instagram storylerinin çözümü de oldukça kolaydır.

Özellikle de video yüklerken ortaya çıkan sorunlardan biri de hikayenin saatlerce yüklenmemesidir ki bu sorun genellikle internet bağlantısının zayıf olmasından ya da videonun uzun olmasından kaynaklanır. Nasıl paylaşılır diyenler aşağıda yer alan yöntemleri deneyebilir.

Instagram’da Hikaye Paylaşamama Sorunu Nasıl Çözülür?

İnternet İle Alakalı Problemler

Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu farklı sebeplerden dolayı yaşanabilir. Bunların en temeli internet bağlantısının yeterli olmaması ya da kesik olmasıdır. Bu gibi internet ile alakalı durumlarda hikaye paylaşımı yapılamaz. İnternet bağlantısı kaliteli şekilde sağlandığı zaman hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. İnternet bağlantısı var görünüyor ama hikaye yüklenmiyor ya da Instagram’ın geneli yüklenmiyor ise sorun internet değil uygulamanın sürümü ile alakalı bir hata olabilir.

Tarih ve Saat Ayarlarındaki Uyuşmazlık

Tarih ve saat ayarlarının hikaye paylaşılmadan önce kontrol edilmesi önemlidir. Eğer tarih ve saat uyuşmazlığı yaşanıyorsa kolaylıkla akıllı telefon ve tabletlerin ayarlarından bu ayarlar normal hale getirilebilir. Bu şekilde hikaye paylaşırken yaşanılan sorunlar çözülebilir.

Uygulamanın Sürümünün Eski Olması, Güncelleme Yapılmamış Olması

Uygulamanın sürümü eski ise güncelleme yapılarak kolaylıkla yeni sürüm elde edilmiş olunur. Eski sürümde kalan uygulamalar genellikle bu hatayı vermektedir. Güncelleme yapıldığı zaman bu hikaye ekleme problemi tamamen ortadan kalkabilir.

Güncelleme yapılmayan bazı akıllı telefon ve tabletlerde bu sorun ortaya çıkmasa da kendini nadiren de olsa gösterebilmektedir ancak uygulamanın en güncel sürümünü kullanmak her zaman yeniliklerden haberdar olmak ya da uygulamanın özelliklerini eksiksiz kullanmak için en uygun çözümdür.

Uygulamayı Silip Yeniden Yüklemek

Uygulamanın sürümüne bağlı olarak yaşanabilen hikaye ekleme problemleri, uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi ile ortadan kalkabilir. Sürüme bağlı oluşan problemlerin ortadan kalkması için yalnızca uygulamanın sürümünün güncel olup olmadığının ve sürümde herhangi bir problem olup olmadığının kontrol edilmesi yeterlidir. Genellikle güncel sürümlerde bu hata verildiği zaman en kısa sürede hata telafi edilmektedir ancak uygulama silinip tekrar yüklendiğinde de cihaz ile ilgili bir sıkıntı olduğu da anlaşılabilir.

Instagram Uygulamasına Yeniden Girme

Yalnızca uygulamadan ya da hesaptan çıkıp tekrardan Instagram’a girilmesi de kullanılan çözümlerden biridir. Kolaylıkla hikaye eklenmesi bu şekilde sağlanabilir. Belli yazılımsal hatalar sonucu bu hatayı verebilen Instagram, kısa sürede düzelmektedir.

 

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

Instagram üzerinden hikaye paylaşmak ile ilgili sorun yaşıyorsanız sizler için düzenlemiş olduğumuz yazıdan detaylıca tüm bilgilere ulaşıp sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.

Sunduğunuz Çözümler Güvenilir mi?

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum diyorsanız, sunduğumuz çözümler tam size göre! Tamamen zararsız çözümlerimiznden gönül rahatlığı ile yararlanabilirsiniz.

Neden Hikaye Paylaşamıyorum?

Hikaye paylaşmak ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlarınız ve bunları nedenleri ile ilgili tüm bilgileri Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Sorunu Çözümü başlıklı yazımızdan detaylıca öğrenebilirsiniz.