Instagram Yeni Hesap Açma Hızlı (2021)

Instagram yeni hesap açma ve birçok kullanıcı kayıt adımları, e-posta veya cep telefonu onayı sırasında herhangi bir sorun yaşamıyor. Instagram, son dönemin en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Uygulamadaki birçok özellik ve sürekli gelişimi sayesinde insanlar bu sistemi hem eğlence hem de ticaret için kullanıyor. Bu sistemin birçok avantajı kullanıcılara avantaj olarak geri dönmektedir. Dileyenler bireysel olarak hesap açabilir veya ticaret için hesap oluşturabilir. Tabi bunu yapabilmek için dikkat edilmesi gereken nokta hesabı doğru bir şekilde açmak ve uygulamayı paylaşmaktır. Düzenli olarak video, fotoğraf, canlı yayın, link paylaşımı ve hikaye paylaşımı yapılmalıdır. Bu sayede takipçi sayınızı artırabilir ve etkileşiminizi daha üst düzeyde yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hesap Açma

Bilgisayardan Instagram hesap açmak için ilk olarak şirkete ait site linke tıklamak gerekiyor. Bu noktadan sonra sırayla ne yapacağınızı anlatabilirsiniz. Kaydınızı basitleştirmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken "Facebook ile giriş yap" bağlantısını tıklamaktır. Sistem, hesabınızı sizin adınıza otomatik olarak oluşturacak ve kullanacaktır. Bunu istemiyorsanız aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  • Kayıt sekmesine tıkladığınızda adınızı, soyadınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve cep telefonu veya e-posta adresinizi soran bir ekran göreceksiniz.
  • Bu bilgileri eksiksiz yazmalısınız. Özellikle cep telefonunuza veya e-posta adresinize dikkat etmelisiniz. Çünkü onay postası veya mesajı size hesabınızı etkinleştirmek için gelecektir.
  • Sonraki sekmesine tıkladığınızda, doğum tarihinizi soran bir adam göreceksiniz. Ayrıca bunu belirtmeli ve ileri düğmesine basmalısınız.
  • Ardından cep telefonunuza veya e-posta adresinize bir onay maili gönderilecektir. 6 haneli kodu buraya yazmanız ve hesabınızı onaylamanız istenecektir.

 

Bu şekilde Instagram hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu noktadan itibaren hesabınızı buna göre doldurmanız gerekecektir.

Akıllı Telefondan Instagram Hesabı Açma

Instagram hesabı açma işleminizi aynı zamanda telefonunuza indirebileceğiniz uygulama üzerinden de yapmanız mümkündür. Bunun için öncelikle telefonunuzun işletim sistemine göre uygulamayı Google Play Store veya APP Store'dan indirmeniz gerekmektedir. O zaman yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Dilerseniz aynı firmanın Facebook hesabı üzerinden de kolaylıkla hesabınızı oluşturabilirsiniz.
  • İstemiyorsanız, "E-posta adresi veya telefon numarası kaydet" seçeneğine tıklamalısınız.
  • Telefonda ise telefon numaranızı yazmalı ve e-postadaysa sonraki düğmesine tıklamalısınız.
  • Ardından, adınızı, soyadınızı ve şifrenizi oluşturmanız gerekir.
  • Doğum gününüzü ekledikten sonra hesabınızı açacaksınız.

Bu adımlardan sonra yapacağınız tüm işlemler sosyal medya uygulamasında profilinizi oluşturmak olacaktır. Resimler, videolar, hikayeler gibi özellikleri kullanmaya başlamadan veya birini takip etmeden önce profilinizi dikkatlice oluşturmanız gerekir. Bu sayede daha dikkat çekici bir şekilde paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram hesabı açarken kullanıcı adınızın seçiminde dikkatli olamanız gerekir. Yapabiliyorsanız, adınızı ve soyadınızı almanız, sizi arayan kişilerin profil hesabınıza erişmesini kolaylaştırır.

Facebook ile Instagram Hesabı Açmak

Facebook hesabınız var ise Instagram ile entegreli çalıştıklarından dolayı, Facebook hesabınız ilede Instagram hesabı oluşturabilmektesiniz.

Instagram Uygulamasından Kayıt Nasıl Olunur?

Instagram uygulamasını Google Play veya App Store araİndirebilirsin. Uygulamayı açtığınızda beliren giriş ekranından kaydolarak hesap oluşturabilirsiniz.