Instagram DM Kapatma Mesaj İsteklerini Engelleme

Instagram her geçen gün bizi şaşırtmaya devam ediyor ve yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Tüm yeniliklerin temel amacı, kullanıcıları mutlu etmek ve daha rahat bir kullanım alanı sunmaktır. Böylece insanlar Instagram uygulamasından sıkılmadan uzun süre kullanmaya devam ediyor. DM özelliğinin özelliklerine eklenmesi ile hedeflerinde değişiklikler yaşanmaya başladı. Sadece izleme ve paylaşım amaçlı kullanılırken günümüzde kişiler DM seçeneği sayesinde bu özelliği aktif olarak kullanmaktadır. Her şey yolunda mı, ama sorun değil mi? DM özelliğinin avantajları yanında dezavantajları da olabilir. bunu nasıl yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz Instagram DM kapatma mesaj gelmesini engelleme. Blog gönderimizde Mesaj engelleme ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

Instagram DM kapanış mesajlarını engelleyen nedir? Instagram DM kapanış mesajları nasıl engellenir? Instagram DM kapanış mesajları olmadan bireysel mesajlar nasıl engellenir? Tüm sorularınıza birlikte cevap bulacağız. Önce teorik bilgi vererek konuya girelim, ardından yapmanız gerekenleri detaylı olarak cevaplayalım.

Instagram DM nedir?

Instagram yeni özellikler, yenilerini eklemeye devam ediyor. İlk sunulduğunda sadece paylaşım ve takip amaçlı kullanılırken, yeni özelliklerle farklı kullanım alanları açıldı. Instagram DM'ye direkt mesaj diyebiliriz. Instagram üzerinden gelen mesajlar bu şekilde adlandırılır. Bu alanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da olabilir. İstemediğiniz kişilerden mesaj alırsanız rahatsız edici bir sahne ortaya çıkabilir. Artık Instagram DM bölümünün ne olduğunu anladığınıza göre, mesajları hem bireysel hem de genel olarak nasıl engelleyeceğimize geçebiliriz.

Instagram DM Kapatma Mesaj Gelmesini Engelleme

Instagram DM bölümü, kullanıcılar için son derece önemlidir. Genelde kullanmayı sevseniz bile, bazı insanların mesajlaşmasından rahatsız olabilirsiniz. İstemediğiniz kişi profili üzerinde engelleme işlemleri gerçekleştirebileceksiniz. Bunun için mesaj kısmının tamamen kapatılması çok mantıklı olmayacaktır. Sizi rahatsız eden kişiyi mesaj göndererek bloke etmek mümkündür. Onu engellediğinizde hem profilinizi göremez hem de size tekrar mesaj gönderemez. Böylelikle mesaj alanını tamamen kapatmadan rahatsız olduğunuz durumdan kurtulma şansına sahip olursunuz. Adım adım, bireysel mesajları engelleme:

  • İlk önce Instagram hesabınıza giriş yapın. Mesaj göndermek istemediğiniz kişinin profiline gelin. Profilin sağ üst köşesinde üç nokta şeklinde bir simge var. Bu simgeye tıklayın.
  • Görünen ekranda bu hesap için yapabileceğiniz farklı komutlar var. Bu kişiyi bloke etmek istediğimiz için blok diyerek işleme devam ediyoruz. Blok dedikten sonra, işte bu! Diğer kişiyi engellediniz. Siz engelini kaldırana kadar profilinizi hiçbir şekilde göremeyecek ve size ulaşamayacaktır. Bu şekilde, istemediğiniz birinden mesaj almaya katlanmak zorunda kalmazsınız.

Instagram DM engelleme sürecinde birini bireysel olarak nasıl engelleyeceğinizi öğrendiniz. Sadece birkaç kişinin mesaj atmasından ve size ulaşmasından rahatsızsanız, bu yöntem diğerinden çok daha işlevsel olacaktır. Ancak, kimseden mesaj almak istemiyorsanız, bu engelleme yöntemiyle başa çıkamazsınız. İkinci yöntemimizi kullanarak genel olarak insanların mesaj atmasını engelleyebilirsiniz.

Instagram DM kapatma mesaj gelmesini engelleme genel

Sadece sayılı kişiden mesaj gelmesinin önüne geçmek için, hesabı engelleme yöntemi son derece faydalıdır. Ancak, kimseden mesaj almak istemiyorsanız, tek tek kişileri engellemek zor olacaktır. Ayrıca, onları engellerseniz, bu kişiler sizi takip etmeyecek ve engelini kaldırana kadar sizi bir daha göremeyecek. Bu durumda hiç takipçiniz kalmayacak. Şimdi size ikinci yöntemden bahsedelim. Instagram DM engelleme mesajını kapatıyor sahne:

  • Instagram hesabınıza giriş yapın. Profilinizin alanına girerek sağ üst köşedeki üç çizgi şeklindeki simgeye tıklayın. Burada farklı seçenekler açılacaktır. Görünen ekranın altında görünen ayarlar bölümüne tıklayın. (Dişli çark şekline benzer simge)

  • Çıkan ekranda bildirimler alanı yer alıyor. Bildirimlerde ayarlayabileceğiniz farklı bildirim alanları vardır.

  • Bu ekranda "doğrudan mesaj" yazan seçeneğe tıklayarak işleme devam ediyoruz.

 

  • Direkt mesaja tıkladığınızda mesajlar kısmında iki seçenek vardır. Gelen mesajları kapalı veya açık diyerek yönetebilirsiniz. Gelen mesajları engellemek istiyorsanız, bu bölümdeki kapalı seçeneğini seçerek kaydedin. Dilerseniz mesaj bölümü için diğer bildirim ayarlarını da buradan yönetebilirsiniz. Bu kadar.

Gördüğünüz gibi, birkaç adımı izleyerek sorunu ortadan kaldırdınız. Bu kadar basit. Bundan sonra kimse size mesaj gönderemeyecek. Onun bir mesaj göndermesini istiyorsanız, aynı adımları tekrarlayarak kapalı ayarını açık olarak değiştirebilirsiniz. Bunu Açık olarak değiştirirseniz, aynı şekilde mesajları almaya devam edeceksiniz.

Sonuç

Bu yazıda Instagram DM kapatma mesaj gelmesini engellemenedir, Instagram DM kapatma mesaj gelmesini engelleme nasıl yapılır sorularına detaylı olarak cevap bulduk. Adımlardan bahsettiğimiz için, böyle bir isteğiniz olduğunda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Umarım yazımız bu konuda bilgi almak isteyenler için faydalı olmuştur. Bir sonraki makalemize kadar kendinize iyi bakın.

 

Instagram Dm Nedir?

Instagram dm yani Direct Message olarak bilinen Instagram mesaj kutusudur. Instagram'da mesajlaşma aracı olarak kullanılmaktadır.

Instagram'da Mesaj Engeli Nasıl Yapılır?

Instagram'da mesajları ile sizleri rahatsız etmek isteyen kullanıcıları engelleyebilirsiniz. Instagram'da bir mesajı engellemek için sizi rahatsız eden kullanıcının profiline girerek mesajı engelleyebilirsiniz.

Instagram Dm Kapatma Nedir?

Instagram dm kapatmak için ilk olarak Ayarlar kısmına girerek Direct Mesajları ayarlarına girerek mesajlar ve mesaj istekleri ayarlarını kapalı yaparak dm kapatma işlemini yapabilirsiniz.

Instagram DM ile Grup Mesajlaşma Var mı?

Instagram direct mesaj sisteminde tek sefer 32 kişiyi dahil edebileceğiniz bir grup oluşturabilirsiniz.

Instagram DM Mesajları Kalıcı mı?

Instagram DM mesajları sizler silmediğiniz taktirde herhangi bir şekilde silinmemektedir.

Instagram DM Gönderemiyorum Neden?

Instagram üzerinden DM gönderemiyorsanız, mesajlaşma engeli almış olabilirsiniz.