Facebook Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim? [Çözüm]

Facebook üzerinden paylaştığımız içerikleri yada başkalarına gönderdiğimiz mesajları bazen bilerek bazen yanlışlıkla silebiliyoruz. Önemli bilgiler içeren, şifre veya hatırlatıcı bilgiler bulunan mesajları sildiğimizde pişman olup geri getirmek istiyoruz. Fakat o zaman mesajlar çoktan silinip gitmiş oluyor. Peki Facebook silinen mesajları geri getirme yapılabilir mi? Böyle bir şey mümkün mü? Facebook yada diğer sosyal platformlar kaydettiği tüm bilgilerin yedeklerini alır. Paylaşılan videolar yada uygulamalar olsun her şeyin yedeğini alır. Bu yedekleri aldığı sırada da sildiğiniz bir şeyi kolayca geri getirebilirsiniz. Facebok iletileri silindiği durumda tıpkı bizim diğer tüm bilgilerimiz gibi kara delik içinde yok olup gitmez. Bir yerde arşivli olarak bulunur. Burada ki önemli olan şey mesajların nerede olduğunu bulmak, onu geri getirmek.  Aynen bilgisayarımızda bir şeyi sildiğimiz zamanki gibi. Bilgisayarda silinen bir şey geri dönüşüm kutusuna gidiyor değil mi? Sonra biz onu geri dönüşüm kutusuna giderek geri getirebiliyoruz.

Facebook silinen mesajları geri getirme 2021

Kullandığımız uygulama veya web siteleri eskiyebilir. Bu yıl kullandığımız bir şey diğer sene çalışmayabilir. Bu sebeble teknoloji konusunda araştırma yaparken güncel olan verileri bulmak için o yıla ait aramalar yapmak gerekir. Facebook silinen mesajları geri getirme 2020 yılında yani bu sene, pek çok farklı uygulama ile yapılabilmekte. Biz size mobil üzerinden bilgisayardan facebook iletileri geri getirme, facebook mesajları geri getirme, Android ve iOS telefonlardan mesajları geri getirme gibi farkl ı konularda işinize yarayacak farklı bilgileri vereceğiz. Hangisi sizin için en uygunu ise onu facebook mesajlarınızı geri alma işlemi için kullanabilirsiniz.

Facebook silinen mesajlar nasıl geri alınır?

İlk olarak bu işlemi bilgisayardan yapmak gerekiyor. Bilgisayar üzerinden hesabınıza girin. Ana sayfada ayarlar bulunuyor, buna tıklayın. Sonra ise genel hesap ayarları sayfası karşınıza çıkacak. Bu kısımda sayfanın içinde yazıların sonlandığı yerde facebook verilerinin kopyasını indir diye bir seçenek var. Ona tıklayın.

  • Hemen sonraki ekranda aşağıdaki bilgileri bilgilerini indir ekranı geliyor, burada yer alan yeşil arşivimi başlat butonuna basın.
  • Bu sürerken sizden facebook şifrenizi isteyecek, girdikten sonra dosyayı nereye kayıt etmek istediğinizi soruyor. İndirme yerini seçtikten sonra dosya inmeye başlıyor.
  • Bu dosya içinde daha önce paylaştığınız videolar, fotoğraflar ve mesajlar gibi tüm bilgileri indirebilirsiniz. Geri almak istediğiniz facebook mesajları ise mesajlar klasöründeki html uzantılı bağlantıda yer almakta.

Facebook silinen mesajları geri getirme mobil nasıl yapılır?

Facebook silinen mesajları geri getirme telefondan yapmak isterseniz bunu uygulama üzerinden yapamamaktasınız. Mobil facebook uygulaması ile mesajları geri getiremez yada okuyamazsınız. Şuanda facebook messenger uygulaması üzerinden bu mesajlar okunabildigi için zaten facebook uygulaması sadece timeline bölümünü görmemize izin veriyor.

Facebook messenger silinen mesajları geri getirmek  için de aynı şekil masaüstünden giriş yapıp ayarlar kısmından arşiv dosyanızı indirebilirsiniz. Facebook messenger iletilerini geri getirme işlemi için mobilden yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Instagram gibi benzer bir çok uygulama da hesap ayarları, aktif etme işlemleri, hesap dondurma dışında arşiv işlemleri içinde hesaba tarayıcı üzerinden girmek gerekiyor.

Facebook silinen mesajları geri getirme kodu diye bir şey bulunmamaktadır. Bunu iddia eden kişiler insanları kandırmaya çalışıyordur. Facebook platformuna kod ile herhangi bir müdahalede bulunamamaktadır. Yedeklenen herşey arşivde tutulur bu yüzden böyle kod gerektiren işler ile uğraşmanız gerekmez. Silmiş olduğunuz facebook iletilerini geri almak için yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları takip etmeniz yeterlidir. Öncesinde yedekleme yapılan her şey sizin arşivinizde bulunuyor olacaktır.